Sort by

justine ✨ has logged 394 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enlighten Us: The Rise and Fall of James Arthur Ray

Enlighten Us: The Rise and Fall of James Arthur Ray

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mike Birbiglia: What I Should Have Said Was Nothing

Mike Birbiglia: What I Should Have Said Was Nothing

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The American Meme

The American Meme

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Fred Armisen: Standup for Drummers

Fred Armisen: Standup for Drummers

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
1991

1991

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Arthur Miller: Writer

Arthur Miller: Writer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Animal House

Animal House

1978
×
★★
Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry