Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Coupe Bernard Tapine

La Coupe Bernard Tapine

2018
×
Edit this entry  
16
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Salt

Salt

2018
×
Edit this entry  
09
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heroes Shed No Tears

Heroes Shed No Tears

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Elder

The Elder

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twins

The Twins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
Edit this entry  
26
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beanfilm

Beanfilm

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crisis

Crisis

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hinterlands

Hinterlands

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Closer

Closer

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Blue Permanence / Swan Blood

Blue Permanence / Swan Blood

2015
×
Edit this entry  
18
Hunter

Hunter

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Sadness of the Trees

The Sadness of the Trees

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Shadows

Shadows

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Evenfall

Evenfall

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hours

Hours

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Ille Lacrimas

Ille Lacrimas

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Polytechnique

Polytechnique

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nightwalk

Nightwalk

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Retirement

Retirement

2013
×
★★★½
Edit this entry