Sort by

Simon has logged 20 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Western Spaghetti

Western Spaghetti

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Savages

Savages

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
if....

if....

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry