Sort by

Simon has logged 24 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fallout: Red Star

Fallout: Red Star

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Birds

Love Birds

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Girl Is Mime

The Girl Is Mime

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mindless

Mindless

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cargo

Cargo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Second Death

The Second Death

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry