Sort by

Simon has logged 20 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry