Sort by
  • Five Nights at Freddy's

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • Saw X

    ★★★

  • No One Will Save You

    ★★★½

  • Saltburn

    ★½

  • Transgender Nuclear Suicide Sojourner

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Knights of the Zodiac

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Jason Isbell: Running With Our Eyes Closed

  • BEEF

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Suzume

    ★★★★

  • Spirited

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • They/Them

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • The Princess

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Fullmetal Alchemist: The Revenge of Scar

    ½

  • Firestarter

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Deep Water

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Scream

    ★★★

  • Tourist;Drifter

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½