Jake has logged 19 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry