• Love & Gelato

    Love & Gelato

    olmamış, kitabı >>>>>>>>>>>

  • Under This Luminous Sky

    Under This Luminous Sky

    pure magic

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★½

    ben bi romcom bağımlısıyım ne kadar klişe falan olursa olsun hepsine aşık olmak zorundayım,,,,,

  • Mulholland Drive

    Mulholland Drive

    ★★★★½

    beynim yandi ama i have to watch it again

  • Kill Your Darlings

    Kill Your Darlings

    ★★★★½

    first thought, best thought

    another lover hits the universe. The circle is broken. But with death comes rebirth. And like all lovers and sad people, I am a poet.


  • But I'm a Cheerleader

    But I'm a Cheerleader

    ★★★★½

    one two three four, i won't take no anymore! five, six seven eight, i want you to be my mate! one two three four, you're the one that i adore! five six seven eight, don't run from me cause this is fate.

  • All About Lily Chou-Chou

    All About Lily Chou-Chou

    ★★

    busrayla çok heveslenip de begenmedigimiz bu kacinci film sayamiyorum artık sorun bizde mi yoksa filmlerde mi onu da çözemedik,,,,,

  • Three Colors: Blue

    Three Colors: Blue

    ★★★★

    I want no possessions, no memories, no friends, no lover - they are all traps

  • The Notebook

    The Notebook

    ★★★★

    jiminsiz izlediğim için bi kat daha fazla ağladım

  • I Saw the Devil

    I Saw the Devil

    ★★★½

    kafa dağıtmak için izlerken beni daha da çok mentally ill yapması,,,,,

  • Last Night in Soho

    Last Night in Soho

    ★★★★

    i fucking loved this movie the cinematography was excellent the shot, the characters, the style, the neon lights, music were great. Also i dont believe in the glorification of murder, i do believe in the empowerment of women

  • The Dark Knight

    The Dark Knight

    ★★★★★

    if joker manipulative villain then why is he hot