Sindt417 has logged 30 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Turning

The Turning

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry