Sort by

Sindt417 has logged 57 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
65

65

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Legal Eagles

Legal Eagles

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fauve

Fauve

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Pick-up Artist

The Pick-up Artist

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Substitute

The Substitute

2007
×
Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry