• Dear Evan Hansen

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Soul

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Cats

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Swing Kids

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Museo

    ★★★½

  • Die Tomorrow

    ★★★★½

  • Mayhem

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • The World of Us

    ★★★★½

  • Tickled

    ★★★★½

  • Born to Be Blue

    ★★½

  • Our Little Sister

    ★★★★½

  • Be My Cat: A Film for Anne

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • If I Stay

  • Two Days, One Night

    ★★★

  • Islands

    ★★½

  • Spring Breakers

    ★★★½

  • The Act of Killing

    ★★★

  • Holy Motors

    ★★★½

  • This Is Not a Film

    ★★★★

  • The Dance of Two Left Feet

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★★½

  • How I Ended This Summer

    ★★

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★★

  • Black Dynamite

    ★★★★

  • I’m Glad My Mother Is Alive

    ★★★

  • Independencia

    ★★★★

  • I Killed My Mother

    ★★★

  • Still Walking

    ★★★★½

  • Philippine Bliss

    ½

  • Bee Movie

    ★★½

  • Ratatoing

    ★★

  • The Diving Bell and the Butterfly

    ★★★★

  • [REC]

    ★★★½

  • Once

    ★★★★

  • Please Vote for Me

    ★★★★

  • Barbie Fairytopia: Mermaidia

    ½

  • Offside

    ★★★★★

  • Caché

    ★★★★

  • A Bittersweet Life

    ★★★

  • Me and You and Everyone We Know

    ★★★★½

  • The Taste of Tea

    ★★★★

  • Speak

    ★★★½

  • Dogville

    ★★★★½

  • Sukdulan

    ½

  • Blue Spring

    ★★

  • Snatch

    ★★★★

  • Ratcatcher

    ★★★★½

  • Love & Pop

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★

  • Breaking the Waves

    ★★★★

  • Splatter: Naked Blood

    ★★★

  • Welcome to the Dollhouse

    ★★★½

  • Eat Drink Man Woman

    ★★★★½

  • Braindead

    ★★★½

  • A Scene at the Sea

    ★★★★

  • Sex, Lies, and Videotape

    ★★★½

  • Muscle

    ★★★½

  • Landscape in the Mist

    ★★★½

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★★

  • A Better Tomorrow

    ★★★

  • Come and See

    ★★★★★

  • Kisapmata

    ★★★★★