Sort by

PASKALIS DAMAR has logged 213 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
20
Imperfect

Imperfect

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Habibie & Ainun 3

Habibie & Ainun 3

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

2009
×
Edit this entry  
11
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kisah Tanah Jawa: Merapi

Kisah Tanah Jawa: Merapi

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Lampor: The Flying Casket

Lampor: The Flying Casket

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Love for Sale 2

Love for Sale 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Susi Susanti - Love All

Susi Susanti - Love All

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bad Guys: Reign of Chaos

The Bad Guys: Reign of Chaos

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Edit this entry  
13
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Not Love You

Never Not Love You

2018
×
Edit this entry  
09
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry