Sort by

PASKALIS DAMAR has logged 114 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dear Nathan: Thank You Salma

Dear Nathan: Thank You Salma

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Our Father

Our Father

2022
×
Edit this entry  
13
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Teka-Teki Tika

Teka-Teki Tika

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Edit this entry  
03
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
KKN di Desa Penari

KKN di Desa Penari

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bubble

Bubble

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

2022
×
Edit this entry  
20
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tig

Tig

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Edit this entry  
17
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
Read the review Edit this entry  
10
Till We Meet Again

Till We Meet Again

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
Edit this entry  
04
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
Edit this entry  
03
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yowis Ben 3

Yowis Ben 3

2021
×
★★
Edit this entry  
24
UMMA

UMMA

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The World of Us

The World of Us

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gaia

Gaia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sea Calls for Me

The Sea Calls for Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dear Father

Dear Father

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Nasib

Nasib

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Please Be Quiet

Please Be Quiet

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
New Abnormal

New Abnormal

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Turmoil of the Season

Turmoil of the Season

2021
×
Read the review Edit this entry