RSS feed for sinem

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Submarine

  Submarine

  ★★★★★

  "sinemayı ilk sevdiren diye bahsedersin benden,aptal küçük saçma filmimizden."

 • Porto

  Porto

  ★★★★

  postcoital tristesse olarak ele alınması gereken Porto, farklı en boy oranları bakımından değerlendirdiğimde bazen gözlerimi zorlasa da,
  geçirilen tek gecede derin anlamlar arama, görüntülerin yaşayan dokusu ve duygusal rezonans çerçevesinde değerlendirdiğimde çok hoş bir filmdi.

Popular reviews

More
 • Big Big World

  Big Big World

  ★★★★

  Bundan 2 yıl önce sevgilim yatakta uyurken döner siparişi vermiştim, ardından kurye pos cihazını getirmemişti ve ben de alakasız bir şekilde kuryenin motoruna atlayarak onunla beraber dükkana gitmiş ve kartla ödeme yapmış, ardından elimde dönerle yürüyerek eve geri gelmiştim.
  Sevgilimin kapı sesine uyanmasının ardından bu aptal hikayeyi masumca onunla paylaştım, o zamandan beri arada bana "Koca Dünya Sinem" der.
  O günden sonra izlemiştim bu filmi ve her zaman olduğu gibi filmle alakalı değil de kendimle alakalı bir yorum paylaşıyorum burada. Görünce aklıma geldi, gülümsedim kaç sene olmuş diye. Siz sakın kurye motoruna binmeyin letterboxd ailem yoksa elinizde dönerle onca yolu yürümek zorunda kalırsınız.

 • Antichrist

  Antichrist

  ★★★★★  Normalde penis parçalama,klitoris ve labia koparma ve benzeri türevlerdeki sahneleri çok yersiz ve göz boyayıcı bulurum ama bu filmde yer alan eylemlerin hikaye ile bütünleşmiş olmasını çok sevdim.

  Trier bu eylemleri ile, seyirciyi dehşete düşürmeyi değil de bir acıyı,zulmü ve hayatın bir parçasını sunmayı amaçlıyor gibiydi.

  Filmde kadın karakter şiddetli bir cinsel yaratık olarak gösterilmiş
  ama ortada işkence gören biz zihin var ve Trier bunu bizlere göstermek için her defasında insani duyguların en karanlık yönlerini kullanıyor,
  filmin cinsel siyasi gündemi…