• Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Force of Habit

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • When They See Us

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Nina Wu

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Somebody Should Do Something

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • After

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★½

  • For Sama

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • What Men Want

    ★★★

  • The Hypnotist

  • Gods of Molenbeek

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Premature

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Aurora

    ★★★★

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Ragged Life of Juice Leskinen

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • BOOKSTORES

  • M

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • What You Gonna Do When the World's on Fire?

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects

  • Ideal Home

    ★★★½