• Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Mori, The Artist's Habitat

    ★★★★

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Rafiki

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Helsinki Mansplaining Massacre

  • Duck Butter

    ★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Wild Nights with Emily

    ★★★½

  • Just Friends

    ★★

  • East of Sweden

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Hard Paint

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • My Brother's Keeper

    ½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • The Happy Prince

    ★★½

  • Studio 54

    ★★★

  • Genesis 2.0

  • Colette

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Hale County This Morning, This Evening

  • White Rabbit

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • The Violin Player

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Billy Star

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Of Fathers and Sons

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • McKellen: Playing the Part

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Cartas Para um Ladrão de Livros

  • Shadow Animals

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • A Moment in the Reeds

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • The Eternal Road

    ★★★

  • Silvana

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • Euthanizer

    ★★★★