• Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • It's Easier to Raise Cattle

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Foxtrot

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Thick Lashes of Lauri Mäntyvaara

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Air

    ★★

  • DICKS

  • Loveless

    ★★★★

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★

  • Happy End

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Islands

  • The Square

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Dear Basketball

  • Yes, God, Yes

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

  • Lou

  • Mr. Roosevelt

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Just Charlie

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Song to Song

    ★★

  • Untitled

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Garden Party

  • The Other Side of Hope

    ★★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★★½

  • Tom of Finland

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Mudbound

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Playground

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Hamilton's America

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★½