• The Invisible Guest

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Handsome Devil

    ★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Free Fire

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • That One Day

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • 1:54

    ★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Nerve

    ★★★

  • Looking: The Movie

    ★★★

  • Straight Outta OZ

  • Finding Dory

    ★★★

  • Hurricane Bianca

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Salesman

    ★★½

  • It's Only the End of the World

    ★★★

  • Divines

    ★★★★

  • The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Wailing

  • Money Monster

    ★★★½

  • Florence Foster Jenkins

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Friend Like Me

  • Let it Be

  • Zootopia

    ★★★★

  • First Girl I Loved

    ★★

  • Certain Women

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Snervous Tyler Oakley

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • A Very Murray Christmas

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Closet Monster

    ★★★★½

  • Freeheld

    ★★★½

  • Eye in the Sky

  • The Martian

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Steve Jobs

  • Spotlight

    ★★★★

  • The Danish Girl

  • The Fits

    ★★★½

  • Suffragette

    ★★★

  • Room

  • Black Mass

    ★★½

  • The Girl King

    ★★