• Changes

  • The Way He Looks

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Winter's Tale

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Dear White People

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Boys

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • Bo Burnham: What.

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Offline

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Concrete Night

    ★★

  • Thor: The Dark World

  • Ida

    ★★★½

  • Tome of the Unknown

  • Saving Mr. Banks

  • 12 Years a Slave

  • Her

    ★★★★½

  • The Double

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

  • Above Dark Waters

    ★★★½

  • Tom at the Farm

    ★★★

  • Locke

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • One Direction: This Is Us

  • Gravity

    ★★★★½

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ★★½

  • We're the Millers

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The Wind Rises

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★½

  • Despicable Me 2

  • Monsters University

  • After Earth

  • Now You See Me

    ★★★½

  • The Tea Chronicles

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • The Bling Ring

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Oblivion

  • Short Term 12

    ★★★★

  • Black Mirror: The Waldo Moment

  • Black Mirror: White Bear

  • Oz the Great and Powerful

    ★★

  • Black Mirror: Be Right Back

  • 21 Ways to Ruin a Marriage

    ★★½

  • Before Midnight

    ★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Rise of the Guardians

    ★★★

  • Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Cloud Atlas

  • Skyfall

    ★★★½

  • Pay It No Mind

    ★★★½

  • Don't Ever Wipe Tears Without Gloves

  • Pitch Perfect

    ★★★

  • Frankenweenie

  • Hotel Transylvania

    ★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½