bella has logged 93 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Read the review Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry