RSS feed for sipes23
  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Willoughbys

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Kill Chain

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★★

  • Joker

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Shazam!

  • Captain Marvel

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Between Worlds

  • Alpha

  • 211

    ½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Ready Player One

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

  • mother!

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★

  • The Shape of Water

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • The Humanity Bureau

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • Get Out

  • Wind River

  • Passengers

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Keeping Up with the Joneses

  • The Accountant

  • Masterminds

  • Mascots

  • Arrival

  • Ben-Hur

    ★★

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Anthropoid

  • Absolutely Fabulous: The Movie

  • Independence Day: Resurgence

  • Piper

  • Finding Dory

  • The Nice Guys

  • The Angry Birds Movie

    ★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

    ★★★★