Sort by

Duncan has logged 196 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night School

Night School

2018
×
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
Edit this entry  
24
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aardvark

Aardvark

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry