RSS feed for Malik
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
I Love Melvin

I Love Melvin

1953
×
★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry