Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

  • All of Us Strangers

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • BEEF

  • Bottoms

    ★★★½

  • Femme

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • My Policeman

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Purple Hearts

  • Thor: Love and Thunder

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Hawkeye

  • Eternals

  • Last Night in Soho

  • C'mon C'mon

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Blue Bayou

  • Black Widow

  • Loki

  • Cruella

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

  • The Call

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

  • Captain Marvel

    ★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Burn the Stage: The Movie

  • Bird Box

    ★★★