• The Tomorrow War

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Jumanji: Level One

    ★★★★½

  • The Grudge

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Boy

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Poltergeist

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Annabelle

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Thor

    ★★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • Saw

    ★★★½

  • The Ring

    ★★★½