• Seaspiracy

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★½

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Between the World and Me

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Freeland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Capone

    ★★★★

  • Kapaemahu

    ★★★½

  • 499

    ★★★★½

  • The Pit Where We Were Born

    ★★★★½

  • Uncorked

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Like a Mighty Wave

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Moloka'i Bound

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hope Gap

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Straight Up

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Down on the Sidewalk in Waikiki

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • When I Get Home

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Other People

    ★★★

  • 1968 < 2018 > 2068

    ★★★★