sircorvo has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Edit this entry  
08
D.P.

D.P.

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Edit this entry