• BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Montford: The Chickasaw Rancher

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • Controlling Britney Spears

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

  • The Guilty

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • star-crossed: the film

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★½

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • The Card Counter

    ★½

  • Malignant

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Broadway: Beyond the Golden Age

  • Beckett

    ★½

  • Free Guy

  • Vivo

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Blood Red Sky

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ½

  • BELLE

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Benedetta

  • After Yang

    ★★★★

  • Cow

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ½

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ½

  • Midnight

    ★★★½

  • The Forever Purge

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★½

  • Murder by the Coast