• X

    ★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Kimi

    ★½

  • Scream

    ★★

  • MONUMENTUM

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Humans

    ★★★

  • Dune

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • The Trip

    ½

  • Old

    ★★½

  • Pig

  • The Worst Person in the World

    ★½

  • The Ice Road

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • From A to Q

  • A Cop Movie

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Red Dot

    ½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • The Marksman

    ★★

  • Run

  • An English Garden

  • The Kid Detective

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Honest Thief

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Host

    ★★

  • Black Water: Abyss

  • The Rental

    ★½

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • Uppercase Print

    ★★★★

  • Malmkrog

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★½

  • Minari

    ★★½

  • Black Bear

    ★½

  • Spree

    ★★½

  • The Translators

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★½

  • Make Up

    ★★½

  • Upstream

  • The Beach House

    ★½

  • Synchronic

    ★★

  • State Funeral

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★½

  • The Platform

    ★½

  • Sea Fever

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • First Cow

    ★★★

  • Stressed To Death

  • Burn

    ★★½

  • Exile in the Kingdom

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • 7500

    ★★

  • Ready or Not

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Cosmos

    ★★½

  • Crawl

    ★½

  • The Aylesbury

  • Escape Plan: The Extractors

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★

  • The Lighthouse

    ★½

  • The Whistlers

    ★★★

  • Little Joe

    ★½

  • Sorry We Missed You

    ★★

  • Low Tide

    ★★½