RSS feed for Simon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Balance, Not Symmetry

Balance, Not Symmetry

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Riot

Riot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teeth and Pills

Teeth and Pills

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Lasting Marks

Lasting Marks

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babe

Babe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lava

Lava

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Catcher Was a Spy

The Catcher Was a Spy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry