Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Edit this entry  
18
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
Edit this entry  
18
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
Edit this entry  
08
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Edit this entry  
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Edit this entry  
01
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trust No One: The Hunt for the Crypto King

Trust No One: The Hunt for the Crypto King

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Bisping

Bisping

2021
×
Edit this entry