Sort by

Six has logged 88 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
The House

The House

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Steve-O: PCP Saved My Life

Steve-O: PCP Saved My Life

2003
×
Edit this entry  
22
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Trip to Squash Land

The Trip to Squash Land

1967
×
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
08
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Edit this entry