Spencer has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nowhere Fast

Nowhere Fast

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
Edit this entry  
26
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
Edit this entry  
21
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Waking Life

Waking Life

2001
×
Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★½
Edit this entry  
27
Barefoot Gen

Barefoot Gen

1983
×
Edit this entry  
25
The Wailing

The Wailing

2016
×
Edit this entry  
23
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
Edit this entry  
21
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
Edit this entry  
10
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
Edit this entry  
07
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
Edit this entry  
06
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
Edit this entry  
03
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★½
Edit this entry  
27
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
Edit this entry  
27
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Edit this entry  
27
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
26
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
Edit this entry  
23
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Edit this entry  
22
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry