• The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Flag Day

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★