Sort by
  • Love at First Sight

  • The Killer

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

  • Wham!

    ★★★

  • Rock Hudson: All That Heaven Allowed

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • May December

    ★★★★

  • Boston Strangler

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★

  • Sharper

    ★★½

  • Victim/Suspect

  • The Stroll

  • Rye Lane

    ★★½

  • A Thousand and One

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Judy Blume Forever

    ★★

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

  • Polite Society

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • She Said

    ★★★

  • Confess, Fletch

  • Catherine Called Birdy

  • Causeway

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • See How They Run

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

  • Fire Island

  • The Valet

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • My Year of Dicks

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Quiet Girl

  • Kimi

    ★★★

  • Navalny

    ★★★

  • The Janes

  • My Old School

    ★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★½

  • Aftershock

  • Dual

    ★★½

  • Descendant

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★½

  • All That Breathes

    ★★★

  • Nothing Compares

  • A Love Song

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★

  • Emergency

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★