• Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Harriet

    ★★

  • Downton Abbey

    ★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Collective

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

  • Judy

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Straight Up

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Frankie

    ★★½

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

  • Atlantics

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • You Don't Nomi

    ★★

  • Blow the Man Down

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • Happy Death Day 2U

  • Paddleton

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★

  • Clemency

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Knock Down the House

  • The Souvenir

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★½

  • One Child Nation

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • The Farewell

    ★★½

  • American Factory

    ★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Second Act

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★