• Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Perfection

    ★½

  • In Fabric

    ★★★

  • High Life

  • Her Smell

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Out of Blue

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Sunset

  • Charlie Says

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • What She Said: The Art of Pauline Kael

  • Free Solo

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Set It Up

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Border

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Nothing Like a Dame

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Period. End of Sentence.

  • Fast Color

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Unsane

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★½

  • Tully

    ★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Bisbee '17

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★½

  • Night Comes On

  • Pick of the Litter

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Searching

  • Blindspotting

    ★★★

  • Private Life

    ★★★

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Marrowbone

    ★★