Sort by

Sam has logged 120 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★½
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★½
Edit this entry  
27
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★
Edit this entry  
26
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Squirm

Squirm

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★½
Edit this entry  
13
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
7th Heaven

7th Heaven

1927
×
★★★
Edit this entry  
06
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman

Batman

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry