Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Read the review Edit this entry  
13
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Michael

Michael

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pulse

Pulse

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amarcord

Amarcord

1973
×
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Matewan

Matewan

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Japón

Japón

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wind

The Wind

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Revanche

Revanche

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry