• Outside the Wire

  • Addict's Slumber

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Jesus Rolls

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Master Cheng

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Stanley Kubrick Considers the Bomb

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Notes from Melanie

    ★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • A Single Yesterday

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • House of Hummingbird

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Blue

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • For the Hungry Boy

  • Ready Player One

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Game Changers

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Marvel's The Defenders

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★