• Incredibles 2

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • 6 Balloons

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Happy Death Day

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • Downsizing

  • Molly's Game

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Rough Night

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Table 19

    ★★

  • Brigsby Bear

    ★★★

  • Get Out

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Mudbound

    ★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Passengers

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Moana

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Masterminds

    ½

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Ghostbusters

    ½

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • Now You See Me 2

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Creed

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ½

  • Spectre

    ½

  • Crimson Peak

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Aloha

    ½

  • Jurassic World

    ★★

  • Circle

    ★★★

  • Sicario

    ★★★

  • Trainwreck

    ★★★½

  • The Lazarus Effect

  • Brooklyn

    ★★★★