Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Flash

The Flash

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Edit this entry  
19
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Edit this entry  
15
Click

Click

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
Edit this entry  
27
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
Edit this entry  
17
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
Edit this entry  
18
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1976
×
Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Air

Air

2023
×
Edit this entry  
30
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
Edit this entry  
24
SECT

SECT

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Creed III

Creed III

2023
×
Edit this entry  
26
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
Edit this entry  
01
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monsters University

Monsters University

2013
×
Edit this entry  
31
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
Edit this entry  
31
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
Edit this entry  
31
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★½
Edit this entry  
27
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
Edit this entry  
19
Zoolander

Zoolander

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
Edit this entry  
14
The Phenomenon

The Phenomenon

2022
×
Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
Edit this entry