zeeshan has logged 206 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
Edit this entry  
17
Lace Crater

Lace Crater

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
Edit this entry  
03
Constantine

Constantine

2005
×
Edit this entry  
02
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
Edit this entry  
30
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Edit this entry  
24
The Sky-Colored Seed

The Sky-Colored Seed

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Edit this entry  
23
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
Edit this entry  
17
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
Tabu

Tabu

2012
×
Edit this entry  
07
Shirkers

Shirkers

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
26
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Sampha: Process

Sampha: Process

2017
×
Edit this entry  
20
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read prior review Edit this entry  
20
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
Edit this entry  
13
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
Edit this entry  
11
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dave Chappelle's Block Party

Dave Chappelle's Block Party

2005
×
Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jake and Amir: The Finale

Jake and Amir: The Finale

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Walker

Walker

1987
×
Edit this entry  
06
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coda

Coda

2013
×
Edit this entry  
04
The Castle

The Castle

1997
×
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
Edit this entry  
24
Crickets

Crickets

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
Edit this entry  
18
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry