• Blade Runner

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★★

  • Speed Racer

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★★

  • Ghostwatch

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★★