Sort by
  • The Killer

    ★★★

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Inside

    ★★½

  • Knock at the Cabin

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Good Nurse

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Aileen Wuornos: American Boogeywoman

    ½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Space Sweepers

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • The Turning

    ½

  • Underwater

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Saudi Women's Driving School

    ★★★

  • Eli

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★