Sort by

Skylar has logged 42 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
OCUPADO

OCUPADO

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Upside

The Upside

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Extreme Weather

Extreme Weather

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Death of Snowman Rick

The Death of Snowman Rick

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Starfish

Starfish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Snowman Rick

The Death of Snowman Rick

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wicken

Wicken

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry