Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Basic Instinct

  Basic Instinct

  ★★★★½

  Harika bir se7en alternatifi. Kevin s
  Spaceyin paralel evrendeki seksi kadın hali gibi.

 • The Handmaiden

  The Handmaiden

  ★★★★½

  Küçükken televizyonda rastladığım japon pembe dizilerinin bir uyarlaması gibi. Entrika dolu sahneler, aklı karışık merhametli insanlar, onların tam tersi olan gaddar insanlar, hiçbir işi olmayıp sürekli ortalıkta gözüken hizmetçiler...

  Fakat bu pembe dizilerden farkı; olayları o kadar güzel işlemiş ki ne entrikaları sezebiliyoruz ne de bu karakterler abes kaçıyor. Her şey hem sıradan yaşanabilir duruyor, hem de sadece filmlerde görebilirmişiz gibi geliyor. Bunun dengesini çok iyi kurmuş yönetmen.

  Zaten yönetmenin yeteneklerini çekilen sahnelerde de anlıyoruz. Uzak doğu kültürünü arkaplanda çok güzel karelerle yansıtmış. Klasik japon filmleri bu kadar güzel ve modern işlenemezdi.

Popular reviews

More
 • Capernaum

  Capernaum

  ★★★★

  dünyada her gün 20 binden fazla çocuk açlıktan ve önlenilebilir hastalıklardan ölüyor.
  bu kadar fazla israf varken, saçma sapan yerlere harcanan saçma sapan paralar varken, bir türlü doymayan açgözlüler varken bir yerlerde çocukların açlıktan ölmesi acı verici.

  hayalleri uğruna çalışan ama yine de hayallerini gerçekleştirememenin acısını hissettiriyor bu film. aslında tam olarak film bile denemez. olaylar sanki şans eseri kameraya yakalanmış gibi gerçekçi. bu hikayeler gibi birçoğunun; görmesek bile yanıbaşımızda yaşandığını biliyoruz. ve burada filmin güzelliğinden veya çirkinliğinden çok daha önemli şeyler var.

  geride kalmış ülkelerde çocuk olmak her şeyden daha zor. bir gün hiçbir çocuğun bunları yaşamaması dileğiyle..

 • War Dogs

  War Dogs

  ★★★½

  Komedi değil. Aksiyon değil. Heyecanlandıracak bir şey yok. Ama yine de sarıyor.