Skylar has logged 128 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stay Hungry

Stay Hungry

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cat People

Cat People

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sunset Limited

The Sunset Limited

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Program

The Program

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Benny & Joon

Benny & Joon

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry