Skylar has logged 15 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Born Losers

The Born Losers

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wind and the Lion

The Wind and the Lion

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saving Silverman

Saving Silverman

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry