Skylar has logged 167 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Goods: Live Hard, Sell Hard

The Goods: Live Hard, Sell Hard

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nothing to Lose

Nothing to Lose

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Edge

The Edge

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vision Quest

Vision Quest

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry